SigmaX R19

98 900,- Kč bez DPH

Multimateriálová 3D tiskárna
se dvěma nezávislými tryskami, vyhřívanou deskou a velkým prostorem

SigmaX R19
 • Technologie tisku FFF (Fused Filament Fabrication), otevřený systém Gcode
 • Počet extruderů 2x BondTech™, nezávislé (IDEX)
 • Trysky e3D™ 0,4 mm (standardní) / až do 290°C. Volitelně 0,3 / 0,4 / 0,5 (abrazivní) / 0,6 / 0,8 / 1,0 mm
 • Stavební komora 420 x 297 x 210 mm, volitelně uzavřená
 • Tisková podložka Rovnoměrně vyhřívaná až do 100°C
 • Kalibrace tiskové desky Automatická asistovaná
 • Tiskové filamenty Otevřený systém kompatibilní s běžnými filamenty Ø 2,85mm
  Lze tisknout materiály ABS, PLA, ASA, Pet-G, Flex, Nylon, Wood, a dalších kovem plněných příměsí, PVA, HIPS a další podpůrné a technické materiály
 • Tisková vrstva / Typicky 50 – 500 
 • Přesnost tisku 12,5 μ (XY), ve vrstvě 1,0 μ, přesnost ±0,1mm
 • Detekce filamentu Automatická detekce přítomnosti, při absenci je tisk pozastaven pro doplnění
 • Připojení USB kabel
 • Ovládání Velký 5“ plnobarevný dotykový displej
 • Software BCN3D Cura je standardní součást dodávky, jako příslušenství volitelně OS X Mavericks 10.9 a vyšší, Linux (32/64); možno využít libovolný SW generující Gcode
 • Formát souboru Standardní STL, 3MF, OBJ, FPP, BMP, PNG, JPG, JPEG na vstupu, G-code na výstupu
 • Podpěry Automatické nebo volitelné
 • Další vybavení Volitelné příslušenství: kryt stavební komory, jednotlivé trysky nebo sada trysek, stolek
 • Hmotnost 18 kg (balení 24 kg)
 • Napájení 220 – 240V, max. 370W
 • Rozměry (ŠxHxV) 675 x 440 x 680 mm (balení 760 x 550 x 630 mm)
 • Obsah balení 3D tiskárna SigmaX R19, 2x filament 0,75kg (PLA), SD karta, tisková podložka, nářadí, SW, příručka, propojovací kabely
 • Záruka Standardní záruka dva roky (lze rozšířit na čtyři roky). Záruka nezahrnuje spotřební materiál

Velkokapacitní profesionální 3D tiskárnu SigmaX jsme v novém vydání R19 (hodnocené uživateli jako nejoblíbenější dvoutryskovou 3D tiskárnu) vybavili četnými vylepšeními.
Kromě drobných změn v technickém provedení, jako je například čidlo přítomnosti filamentu, nová vedení filamentu a kabelů, doznala SigmaX R19 dalších významných vylepšení. Dobrou zprávou pro uživatele SigmaX R17 je, že lze dokoupit upgrade kit, který vydání R17 povýší jejich SigmaX na R19. Jsme rádi, že oproti mnoha světovým výrobcům nenutí BCN3D své stávající uživatele k nákupu nového zařízení, ale umožní jim jednoduchým upgradem získat nové vlastnosti.

NOVÝ FIRMWARE SIGMAX R19

Zahrnuje nové funkce a průvodce. Nejsou to žádné kosmetické úpravy, ale velmi podstatné změny, které usnadňují rutinní obsluhu a přispívají ke kvalitě tiskových výsledků. Vlastní změny kódu tiskového procesu uživatel postřehne ve skvělých tiskových projevech SigmaX R19 při tisku jemných detailů, kvalitě povrchu modelu a souhře podpůrných konstrukcí. Výsledná kvalita je špička toho, co dokáže FFF technologie vytisknout. To není marketing, to je fakt! Zašlete svůj 3D model s požadavkem na tiskový materiál pro otestování.
To, s čím se bude uživatel nejčastěji setkávat, jsou postupy a ochrany proti běžným uživatelským chybám. Nyní lze například nastavit na dotykovém ovládacím displeji průměr instalované trysky a druh založeného filamentu. SigmaX R19 při odeslání tiskové úlohy zkontroluje, zda zadání odpovídá skutečnému prostředí. Je-li založen jiný materiál nebo průměr trysky, bude uživatel vyzván k nápravě.
Rozšířeni byli i průvodci nastavením a kalibrací. Jednoduché postupy na dotykovém a plnobarevném displeji vedou krok za krokem uživatele k příslušnému cíli.

BCN3D CURA

Software slicer BCN3D Cura průběžně vyvíjíme a doplňujeme funkce, které rozšiřují 3D tiskové a kvalitativní možnosti. Zdarma je tak k dispozici slicer nástroj, který ocení běžní uživatelé a profesionálové. Disponuje mnoha pokročilými funkcemi nastavení slicování jako jsou proměnná nastavení definic tisku v různých částech modelu, optimalizace ploch a tiskového detailu, specifik tiskového materiálu a úprav / oprav tištěného modelu. Generuje optimalizovaný kód včetně informací, které ve spolupráci s firmwarem BCN3D tiskáren chrání uživatele před možnými chybami.

SPOLUPRÁCE S PŘEDNÍMI VÝROBCI 3D TISKOVÝCH KOMPONENTŮ

Naši uživatelé mají možnost využívat širokou škálu tiskových materiálů. SigmaX R19 je otevřený systém a umožňuje tisk nezávislými materiály, třeba lokální produkce. Proto jsme oslovili uznávaného výrobce extruderů BondTech™. Jeho zkušenosti jsme aplikovali a nyní dokážeme podávat materiály / filamenty rozličných druhů a výrobců bez nežádoucích přerušení vlivem „vykousávání“ struny.
Různá provedení tiskových materiálů různých výrobců mají svá konkrétní specifika tisku. Ve spolupráci s největším světovým výrobcem trysek e3D™ jsme vyvinuli nové trysky, které jsme zakomponovali do našich HotEnd. Kombinace high-tech extruderů BondTech™ a trysek e3D™ posunuje hranice svobody ve volbě výrobce tiskového materiálu. Našich uživatelů si vážíme a nikterak je nezavazujeme.

SIGMAX R19 – TISKOVÉ REŽIMY

Koncepce nezávislých tiskových hlav (IDEX – independent dual extruders) poskytuje výhody, které konstrukce dvou trysek v jedné tiskové hlavě u ostatních stolních 3D tiskáren prostě nabídnout nemohou. Automatická a spolehlivá kalibrace každé trysky, opravdová nezávislost tisku dvou naprosto teplotně odlišných materiálů, rychlá změna aktivní a pasivní trysky, nulový výskyt nežádoucího výtoku druhého materiálu a tiskové režimy současného tisku dvou shodných (Copy) anebo zrcadlově obrácených (Mirror) výtisků. IDEX je nejlepší možnost dosáhnout dvojnásobné produktivity (Copy nebo Mirror) a skvělé kvality výtisku při nezbytném použití snadno odplavitelných podpor.

JAK FUNGUJE IDEX

Nezávislé trysky technologie IDEX umožňují tisk objektů bez ohledu na jejich vzdálenost.

TISKOVÉ MATERIÁLY – FILAMENTY

Jak již bylo uvedeno, 3D tiskárna SigmaX neklade žádná omezení. Využijte svého oblíbeného výrobce filamentu. Můžete tisknout různými průměry trysek včetně trysky odolné vůči abrazivním materiálům. Své modely můžete stavět z pestré palety ABS, PLA, ASA, Pet-G, Flex, Nylon, Wood, a dalších kovem plněných příměsí, PVA, HIPS a dalších podpůrných a technickým materiálů.
3D tiskárna SigmaX R19 je připravená pro univerzální a neomezené materiálové použití.

PŘÍSLUŠENSTVÍ SIGMAX R19

Tiskové možnosti své 3D tiskárny BCN3D SigmaX můžete rozšířit zakrytováním tiskové komory. Kryt je nezbytný zejména v případech, kdy budete tisknout teplotně smršťujícími materiály (ABS apod.). Teplota vyhřívané tiskové podložky bude při uzavření komory generovat dostatečnou teplotu prostředí. Zajistíte si tak volbu tisku materiálem, který se při chladnutí smršťuje.
Dalším příslušenstvím je sada HotEnd s různými průměry trysek. K dispozici jsou průměry trysek 0,3 / 0,4 (standardní) / 0,5 (abrazivní) / 0,6 / 0,8 / 1,0. Můžete je pořídit jednotlivě nebo jako sadu. Všechny jsou v designu výrobce e3D™ a jsou zpětně kompatibilní pro předchozí vydání BCN3D SigmaX.
Můžete také využít podstavce s úložným prostorem, který odolává chvění způsobenému krátkými cyklickými tiskovými pohyby.

SIGMAX R19 – IDEÁLNÍ ZAŘÍZENÍ PRO:

 • konstruktéra vývojového oddělení
 • profesionálního nebo náročného uživatele
 • dvojnásobnou produkci výtisků
 • designéra pro složité modely
 • multimateriálovou kombinaci v jednom výtisku
 • školní učebnu – pro mimořádně složité výtisky

Nezávazná poptávka

Popis

3D Tiskárna s technologií tisku Fused Filament Fabrication (FFF), 2 tiskové trysky, PLA, ABS, HIPS, Flex, PVA, Hybrid …, tisková vrstva 50 – 500 mikronů, max. velikost tisku 420 mm x 297 mm x 210 mm

Fotogalerie